Закарпатське РВ АМУ: Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн

Дата: 20.03.2024 15:10

Згідно з розпорядженням Кабміну від 08 березня 2024 року № 211-р «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2024 році» відбувся перерозподіл субвенції між 299 громадами на загальну суму 122,5 млн грн. При цьому Уряд додатково вилучив у громад 5,7 млн грн для збільшення резерву коштів.

Про те, як це вплинуло на бюджети територіальних громад Закарпатської області, розповіла Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Асоціації міст України в Закарпатській області.

Внаслідок перерозподілу освітньої субвенції в загальному, з урахуванням її зменшення для окремих громад та збільшення для інших, місцеві бюджети області втратили 2,4 млн грн.

Зменшили обсяг субвенції для 23 територіальних громад на суму 7,5 млн грн. Найбільше зменшення в перерозподілі субвенції визначено для Мукачівської (965,7 тис. грн), Буштинської (724,3 тис. грн), Тересвянської (676 тис. грн) та Свалявської (579,5 тис. грн) територіальних громад.

Для 16 територіальних громад області обсяг освітньої субвенції збільшили в загальному на 5,1 млн грн. Найбільше зріс обсяг субвенції для Хустської (1,4 млн грн), Дубівської (772,5 тис. грн), Нересницької (482,9 тис. грн) та Довжанської (482,9 тис. грн) територіальних громад.

Як зазначено в листі Міносвіти №1/4589-24 від 15.03.2024 перерозподіл здійснено з метою виправлення технічних неточностей, допущених при розподілі освітньої субвенції на 2024 рік.

Закарпатське РВ АМУ