Порядок надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Порядок надання
відпустки для догляду за дитиною
до досягнення нею трирічного віку
Відповідно до ст.18 Закону України «Про відпустки" після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Крім матері дитини ця відпустка може бути використана повністю або частинами також: бабою, дідом;іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною;особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину;одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.
Для отримання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку необхідно звернутися до роботодавця з наступними документами:
- письмова заява на ім’я роботодавця;
- копія свідоцтва про народження дитини (для підтвердження віку дитини).
У випадку, якщо відпустку бажає отримати інша особа (крім матері) додатково надається:
- довідка з місця роботи (служби, навчання) матері дитини про те, що вона стала до роботи до закінчення цієї відпустки;
- довідка органу праці та соціального захисту населення за місцем проживання матері про припинення їй виплати допомоги по догляду за дитиною (із зазначенням дати);
- документи на підтвердження статусу особи, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, прийомних батьків чи батьків вихователів для відповідних осіб.( рішення суду або органу опіки та піклування)
Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформляється наказом (розпорядженням) власника.
За бажанням особи, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. У випадку виходу на роботу відпустка переривається, проте виплата допомоги при народженні дитини не припиняється.
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (ч.3,ч.6 ст. 179 КЗпП України) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. Час відпусток, зазначених у цій статті, до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, не зараховується (ч.2 ст.181 КЗпП України).
Воловецьке бюро правничої допомоги