Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує: ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ А
ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ А
За інформацією МОЗ в Україні спостерігається підвищення рівнів захворюваності на гепатит А. За 9 місяців 2023 року в нашій області зареєстровано 125 випадків захворювань на гепатит А. В Мукачівському районі зареєстровано 7 випадки гепатиту А.
Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує: Вірусний гепатит А або «хвороба Боткіна» – захворювання брудних рук. Це гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, що характеризується переважним ураженням печінки, пожовтінням шкірних покривів та інтоксикацією організму. Пік захворюваності припадає на пізню осінь.
Ризик зараження гепатиту А виникає, якщо пити воду з сумнівних джерел. У домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки. Також гепатит А можна підозрювати у людини, яка мала контакт з хворими. Особливості перебігу хвороби пов'язані з віком, найчастіше хворіють школярі віком від 7 до 14 років, однак чим старша людина, тим тяжчим є перебіг хвороби.
Варто пам’ятати, що в сухому середовищі за кімнатної температури вірус зберігається протягом тижня, у воді – від 3 до 10 місяців, у випорожненнях – до 30 діб.
Симптоми гепатиту А можуть включати жовтяницю, головний біль, слабкість, діарею та нудоту.
Щоб уникнути зараження гепатитом А, необхідно:
· ретельно мити руки, перед їжею та її приготуванням, після відвідувань вбиралень, постійно дотримуватись правил особистої гігієни;
· не купувати продукти на стихійних ринках;
- добре мити овочі, фрукти, ягоди й зелень перед використанням;
· вживати чисту питну воду;
· якщо виникають сумніви щодо безпечності води обов’язково її кип’ятити;
· уникати сумнівних водойм, не пити з них;
· вакцинуватися, якщо в дитинстві ви не отримали імунітету. Вакцинація проти гепатиту А дозволена від 12 місяців життя. Вакцина є дуже високоефективною (майже 100% відсотків);
- при виникненні характерних ознак гепатиту А, одразу звертайтесь до сімейного лікаря. Не відкладайте на потім це може загрожувати Вашому життю та здоров’ю.
Бережіть своє та здоров’я своїх рідних!!!