Одруження військовослужбовців онлайн

Дата: 06.03.2023 08:40

Одруження військовослужбовців онлайн

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року № 213 «Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану» на час дії воєнного стану, якщо один із наречених є військовослужбовцем, то державна реєстрація шлюбу може проводитися відділом державної реєстрації актів цивільного стану без особистої присутності такого нареченого (нареченої).

Для того, щоб укласти шлюб дистанційно, тобто без присутності нареченого або нареченої, військовослужбовцю необхідно подати відповідну заяву безпосередньому командиру, в якій обов’язково зазначити відомості про себе та наречену (нареченого), зокрема прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дату народження, громадянство, а у разі зміни прізвища – відомості про обране прізвище. Ця заява одночасно є й підтвердженням факту надання згоди військовослужбовцем на укладення шлюбу.

1️⃣Авторизуватися на порталі Дія та перейти у розділ «Сім’я»

2️⃣Обрати послугу «Заява про шлюб»

3️⃣Заповнити заяву та обрати час і місце реєстрації

4️⃣Сплатити адміністративний збір

5️⃣Підписати заяву електронним підписом

6️⃣Ваш партнер також має авторизувався у своєму кабінеті на порталі, Дія і підписати заяву своїм електронним підписом.

Відповідь із РАЦС надійде вам на електронну пошту.

Якщо є така технічна можливість військовослужбовець може бути присутнім під час реєстрації шлюбу за допомогою відеозв’язку.

Воловецьке бюро правової допомоги