СПРОЩЕНО ОТРИМАННЯ ТА ПРОДОВЖЕННЯ ІНВАЛІДНОСТІ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 20.05.2022 10:22

СПРОЩЕНО ОТРИМАННЯ ТА ПРОДОВЖЕННЯ ІНВАЛІДНОСТІ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Під час воєнного стану українцям спростили процедуру отримання та продовження інвалідності.

• спростили

Щоб отримувати соціальні виплати особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно.

Термін проходження повторного огляду переноситься на строк не пізніше шести місяців після припинення/скасування дії воєнного стану.

Протягом дії воєнного стану та через шість місяців після його припинення /скасування українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно і незалежно від місця проживання або перебування.

Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану.

Медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводитиметься за направленням від закладу охорони здоров'я (форма 088/о) після проведення діагностичних, лікувальних та реабілітаційних заходів, а також за наявності відомостей, які підтверджують порушення функцій організму, зумовлених захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами.

Діти та дорослі можуть отримувати наступні виплати без проходження повторного огляду ЛКК або МСЕК:

• соціальні виплати;
  • реабілітаційні послуги та допоміжні засоби;
  • засоби інконтиненції;
  • освітні послуги;