Для ВПО  спрощено процедуру реєстрації на отримання допомоги  по безробіттю

Дата: 11.05.2022 15:00

Для ВПО  спрощено процедуру реєстрації на отримання допомоги  по безробіттю

Набрав чинності  07.05.2022року Закон України №2220-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану».

Процедуру реєстрації та отримання допомоги  по безробіттю спрощено.

Згідно з документом, усім внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям, які перебувають на територіях активних бойових дій, статус безробітного надаватиметься з першого дня реєстрації в центрі зайнятості. Тоді ж призначатиметься допомога по безробіттю.

Для підтвердження статусу особі не обов'язково відвідувати центр зайнятості особисто – це можна зробити телефоном, повідомити інформацію за допомогою месенджера, електронної пошти.

Люди, які не могли припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, також зможуть зареєструватися як безробітні за своєю заявою. Держслужба зайнятості повідомить про це роботодавця, Пенсійний фонд та Податкову службу, а дані про трудовий стаж отримає у державних реєстрах.

Воловецьке бюро правової   допомоги