A A A K K K
для людей із порушенням зору
Жденіївська селищна рада
Мукачівський район Закарпатська область

Спадкування земельних ділянок

Дата: 11.02.2022 13:52
Кількість переглядів: 233

https://rada.info/upload/users_files/04349366/fffeded74e77aa0525123b952df9e832.docx

Спадкування земельної ділянки

Фото без опису

Однією з підстав набуття права власності на землю громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, юридичними особами, територіальними громадами та державою є прийняття спадщини.Відповідно до чинного законодавства, спадкування, у тому числі й спадкування земельних ділянок, здійснюється за законом та за заповітом.

Право власності на земельну ділянку в порядку спадкування переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Після смерті спадкодавця протягом 6 місяців спадкоємцю необхідно подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу, не залежно від наявності заповіту. Заява подається за останнім місцем проживання померлого. Якщо ж місце проживання спадкодавця невідоме, то місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини (у нашому випадку – місце знаходження земельної ділянки).

Після відкриття спадкової справи, нотаріус на підставі поданих документів від спадкоємця, перевіряє наявність зареєстрованого права на ділянку за померлим в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Якщо інформація про право власності та наявність кадастрового номера земельної ділянки підтверджується, то нотаріус видає спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку.

Однак, коли спадкодавцю за життя був виданий документ на право власності на земельну ділянку без кадастрового номера або документи про право власності на землю були втрачені чи пошкоджені. Тоді нотаріус відмовляє у видачі свідоцтво на спадщину спадкоємцю.

Що робити, у разі відсутності кадастрового номера земельної ділянки?

Спадкоємцю необхідно звернутися до землевпорядної організації з метою виготовлення технічної документації на земельну ділянку. Після присвоєння кадастрового номера та отримання витягу із Державного земельного кадастру, слід звернутися до нотаріуса для завершення процедури видачі свідоцтва про право на спадщину.

За відсутності документів, які підтверджують те, що померла особа була власником земельної ділянки, необхідно звернутися до суду за місцем знаходження спадкового майна (земельної ділянки) із позовною заявою про визнання права власності в порядку спадкування. За результатами розгляду справи, суд виносить рішення про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування. Після набрання рішенням суду законної сили необхідно звернутися до державного реєстратора нерухомого майна та зареєструвати право власності на земельну ділянку.

 

 

Воловецьке бюро правової роботи

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь