До уваги осіб, які працюють з пестицидами та агрохімікатами

Дата: 01.02.2021 08:22

До уваги осіб, які працюють з пестицидами та агрохімікатами

Згідно вимог чинного законодавства, зокрема: частини другої статті 11 ЗУ «Про пестициди і агрохімікати», абз.7 частини першої статті 16 та абз.4 частини другої статті 18 ЗУ «Про захист рослин», Державних санітарних правил ДСанПІН 8.8.1.2.001-98, інших нормативно-правових документів, особи, діяльність яких пов´язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із пестицидами і агрохімікатами. Порядок одержання такого допуску визначається КМУ – Постановою КМУ №746 від 18 вересня 1995р. Забороняється допуск сторонніх осіб до місць застосування пестицидів.

Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров´я (п.4 Постанови КМУ №746 від 18 вересня 1995 р.).

Установою, на яку покладено обов´язки щодо проведення спеціальної підготовки та видачі посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та видачі допуску на право роботи, пов´язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, є Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у областях.  Допуски (посвідчення) видаються безкоштовно.

Спеціалісти Держпродспоживслужби                                         Л.Пукман

Н.Созанська