Про ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ У ПОБУТІ

Дата: 28.05.2021 14:18

Про  ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ У ПОБУТІ
Пожежа – це одне з найбільш розповсюджених небезпечних явищ, які виникають внаслідок легковажного відношення людей, зокрема до вогню.

Нерідко пожежі відбуваються у той момент, коли мешканці перебувають удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди зазнають отруєння чадним газом і сильні опіки, а іноді й гинуть. Аби запобігти пожежі, або мінімізувати її наслідки, кожній людині вкрай важливо знати елементарні правила пожежної безпеки в побуті.
Необхідно завжди пам’ятати:
- недбало кинуті непогашений сірник або недопалок можуть призвести до пожежі;
- виконуючи фарбувальні роботи, потрібно ретельно провітрювати приміщення, не запалювати сірники і не палити;
- не захаращувати сходові клітки і протипожежні виходи меблями та іншими предметами;
- не встановлювати електроприлади поблизу горючих речовин;
- тримати електроустаткування приміщень в справному стані, не перевантажувати електромережу
- дотримуватись обережності при палінні і користуванні відкритим вогнем, не сушити одяг та білизну над газовою або електричною плитою, що горить, не відігрівати замерзлі труби опалювання відкритим вогнем, не допускати пустощів дітей з сірниками, вмикання ними електроприладів і запалення газових плит;
- стежити за справністю засобів пожежогасіння;
- знати номери телефонів екстрених служб: 101; 102; 103; 104;
- знати правила користування вогнегасниками та правила надання першої допомоги ураженим.